تولید انواع منسوجات بی بافت

شما اینجا هستید

تولید انواع منسوجات بی بافت

شرح

تولید انواع منسوجات بی بافت

امروزه شاهد هستیم که توليد و مصرف منسوجات بي بافت به صورت چشگیری در حال رشد است به طوري كه در كشورهاي پیشرفته نظیر آمريكا، اروپا، ژاپن و چين ميزان توليد منسوجات بی بافت به سرعت در حال افزايش است. برای مثال توليد منسوجات بي بافت در اروپاي غربي در سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۴۱۴ تن بوده است و این رقم در سال ۲۰۰۰ به ۱۰۲۶ هزار تن رسيده ، یعنی رشد تولید منسوجات بی بافت حدود ۵ برابر شده است. تنوع مصارف منسوجات بي بافت، در زمينه هاي بهداشتي، وسايل منزل، خودرو، مهندسي ساختمان و برخي از مصارف صنعتي، كشاورزي و پوشاك و… به صورت گسترده اي در حال توسعه بوده و ميزان توليد جهاني منسوجات بي بافت در سال ۲۰۰۲ به بيش از ۳۹۰۰ هزار تن رسیده است.

منسوجات بي بافت به شكل شبكه هاي تودرتوي الياف و يا رشته هاي درگير شده است كه به صورت مكانيكي، حرارتي و يا شيميايي به هم چسبيده و متصل میشوند.

خواص عجیب منسوجات بی بافت !:

پارچه هاي بي بافت به گونه ای طراحي شده اند كه طول عمر آن مي تواند محدود ( پارچه هاي يك بار مصرف ) و يا طولاني باشد.

پارچه هاي بي بافت میتوانند داراي خواص و عملكردهاي ويژه اي مانند جذب و دفع مايعات، انعطاف پذيري (خاصيت ارتجاعي)، كش آمدن، نرمي، استحكام، نسوز بودن (دفع شعله)، قابل شستشو بودن، ضربه گيري، فيلتراسيون، جلوگيري از ورود باكتري ها (ماسك) و ضدعفوني (استريل بودن) باشد.

هرچند تركيب اين خواص غالباً ضمن برقراري موازنه مناسب بين طول عمر محصول و هزينه هاي مربوطه، از نظر شكل ظاهري، دوام و ساختار نيز مشابه پارچه هاي بافته شده بوده و از نظر حجيم بودن مي تواند به اندازه ضخيم ترين لايه هاي مبل و لباس توليد شود. پارچه هاي بي بافت در تركيب با ساير مواد طيف وسيعي از محصولات با خواص گوناگون را پديد مي آورد و به تنهايي در زمينه هاي پوشاك، وسايل و لوازم خانگي، بهداشتي، مهندسي،‌ كالاهاي صنعتي و مصرفي كاربرد دارد.

منسوجات بي بافت ما را احاطه كرده اند و همه از آنها استفاده مي كنيم اما به آن آگاهي نداريم. در حقيقت اين منسوجات اغلب از ديد ما مخفي هستند.

منسوجات بی بافت را میتوان طوري ساخت كه در صورت لزوم جاذب آب باشند و یا قابل تنفس پذیر گردند. همچنین ایجاد خواصی نظیر مقاوم در برابر آتش، مانع حرارت و نور، قابل قالب گيري، نرم، پايدار، سخت، مقاوم در برابر برش و دافع حشرات نیز ممکن است.

اسپان باند یکی از رایج ترین منسوجات بی بافت است. اسپان باند آب دوست یا اسپان باند هیدروفیل و اسپان باند آب گریز یا هیدروفوبیک نیز از مهمترین پارچه های اسپان باند به شمار می آیند.

برای سفارش پارچه های اسپان باند در گرماژ ، عرض و رنگ مورد نظرشما  کافیست تا با واحد فروش گروه صنعتی سومریا تماس حاصل فرمایید.

 • Date Published: 08/29/2017
 • دسته‌ها: منسوجات بی بافتنظر شما چیست؟

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

محصولات مشابه

درباره سومریا

گروه صنعتی سومریا درسال 1380 با بررسی نیاز های داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز نمود و اکنون شامل چهار زیر مجموعه با حوزه های فعالیت مختلف میباشد:

 • MAT: تولید و توزیع قطعات سخت افزار ی کامپیوتر و اخذ نمایندگی شرکت Shuttle Tech انگلستان.
 • MBI: تولید کننده انواع منسوج نبافته ( اسپان باند ).
 • MPT: تولید ساکهای دستی از منسوج نبافته، انواع کاور، هدرست و ملزومات بیمارستانی

تماس با ما

 • دفتر مرکزی: تهران،‌خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از تقاطع طالقانی، کوچه گیلان، ابتدای رودسر، پلاک 67 طبقه پنجم، ساختمان میلاد.
 • کارخانه: جاده خاوران، بعد از شریف آباد، شهرک صنعتی ایوانکی، بلوار آزادی،
  خیابان پژوهش، نبش پژوهش دوم، گروه صنعتی سومریا
 • تلفن: 85588-021
 • فکس: 88943131-021