هر آنچه باید در باره ساک دستی پارچه ای قبل از اقدام به سفارش بدانید؟

نوشته شده توسط:واحد بازاریابی ... در راهنمایی و مشاوره تبلیغاتی, ساک دستی و طراحی

معمولا شرکت ها یا برای حمل محصولات و کالاهای خود و یا در جهت تبلیغات و جذب مشتری بیشتر اقدام به سفارش ساک دستی پارچه ای میکنند. اما همواره مشتریانی که برای اولین بار اقدام به سفارش ساک دستی میکنند با مشکلاتی مواجه هستند که ما در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. هر چند که کارشناسان گروه تولیدی صنعتی سومریا به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد ولیکن داشتن اطلاعات بیشتر یعنی سفارش با دید بازتر و از آنجا که سومریا همواره نیازهای مشتریان عزیز را در اولویت اول قرار میدهد لذا این مقاله تقدیم حضور میشود.

ساک دستی های پارچه ای دارای ویژگی هایی هستند که در زمان سفارش باید این ویژگی ها را در نظر گرفت. چراکه هر کدام به شکلی در قیمت سفارش ساک دستی آنها تاثیر دارد. از جمله آنها میتوان به ویژگی های زیر اشاره کرد:

 • عرض ساک دستیویژگی های تولید ساک دستی پارچه سوزنی
 • ارتفاع ساک دستی
 • وزن پارچه مصرفی در تولید ساک دستی پارچه سوزنی
 • نوع دسته ساک دستی تبلیغاتی
 • نوع دوخت و قالب ساک دستی سوزنی
 • نوع چاپ روی ساک دستی پارچه ای
 • رنگ مورد استفاده در چاپ

حال به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت:

 • عرض و ارتفاع یا همان ابعاد ساک دستی:

عرض ساک دستی در حداقل تعداد سفارش شما بسیار مهم است، به گونه ای که بسیاری از شرکتها حداقل تعداد سفارش را بر مبنای یک رول پارچه محاسبه میکنند. از طرف دیگر ارتفاع ساک دستی نیز عرض رول پارچه را شامل میشود. همه این موارد در قیمت ساک دستی پارچه ای شما تاثیر خود را دارد.

 • وزن پارچه استفاده شده در ساک دستی:

با توجه به وزن و نوع کالایی که قرار است در ساک دستی تبلیغاتی شما قرار گیرد، وزن پارچه انتخاب میگردد. ولی در فرم های عمومی معمولا از گرماژ 60 و یا 90 گرمی پارچه بی بافت استفاده میگردد. گرماژ پارچه استفاده شده در قیمت تمام شده هر عدد ساک دستی شما تاثیر دارد.

 • نوع دسته ساک دستی:

معمولا دو مدل دسته برای ساک دستی های پارچه ای مورد استفاده قرار میگیرد. نوع اول دسته پانچ و نوع دوم دسته زنبیلی است. قالب شرکتهای تولید کننده ساک دستی، قیمت دسته پانچ را رایگان در نظر میگیرند ولیکن برای دسته های زنبیلی که دسته لوپ نیز نامیده میشود هزینه جداگانه محاسبه میگردد.

نوع دسته در ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی

 • نوع قالب ساک دستی:

ساک دستی ها در دو نوع ساده و کاست دار تولید میشوند. اگر قرار است محصولی مکعبی شکل با عمق زیاد در درون ساک دستی خود قرار دهید، بهتر است از مدل کاست دار استفاده کنید. هرچند که مدلهای کاست دار کمی گرانتر از مدلهای ساده هستند

ساک دستی پارچه ای کاست دار و ساک دستی تبلیغاتی بدون کاست و ساک دستی ساده

 • نوع چاپ روی ساک دستی:

اکثر افرادی که سفارش ساک دستی پارچه ای میدهند نیاز به آن دارند که اطلاعاتی نظیر لوگو، آدرس وبسایت، شماره های تماس و.... روی ساک دستی چاپ شود. پس بهتر است بدانید که دو نوع عمومی چاپ بر روی ساک دستی پارچه ای وجود دارد که چاپ سیلک و چاپ فلکسو نامیده میشوند. هر یک از این مدلها نیاز به ساخت کلیشه یا شابلون دارند که هزینه آنها متفاوت است. همچنین هزینه چاپ سیلک کمی بیشتر از چاپ فلکسو است. این را هم در نظر داشته باشید که در چاپ هایی با تعداد پایین چاپ سیلک علارقم گرانتر بودن ولی به صرفه تر است! این را هم در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه در چاپ سیلک شما هزینه ساخت شابلون را برای هر بار چاپ باید پرداخت کنید در نتیجه در چاپ های بعدی هزینه و زمان ساخت شابلون را هم دارید اما در چاپ فلکسو شما یکبار برای همیشه کلیشه میسازید و بارها از آن استفاده میکنید. در نتیجه اگر قصد دارید بعدها دوباره اقدام به سفارش ساک دستی کنید بهتر است روی گزینه چاپ فلکسو تمرکز کنید.

 • رنگ چاپ روی ساک دستی پارچه ای:

آخرین موردی که باید در نظر داشته باشید "رنگ چاپ" است. رنگی که انتخاب میکنید در قیمت ساک دستی شما تاثیر گذار است. برای مثال رنگ های طلایی، نقره ای، بنفش و فسفری کمی گرانتر از رنگ های دیگر هستند. از طرف دیگر باید در نظر داشته باشید که طرح مورد نظر شما برای ساک دستی از چند رنگ تشکیل شده است؟ به ازای هر رنگ شما نیاز به یک دور چاپ دیگر و در نتیجه یک هزینه بیشتر دارید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و بتوانید با اطلاعاتی بیشتر در مورد ویژگی های ساک دستی تبلیغاتی خود اقدام به سفارش کنید.