اسپانباند در صنعت ساختمان

نوشته شده توسط:واحد بازاریابی ... در مقالات صنعت بی بافت و اسپان باند

اسپانباند در صنعت ساختمان از کاربردهای مختلفی برخوردار است که  در این مقاله سومریا بلاگ به آنها خواهیم پرداخت

اسپانباند در صنعت ساختمان

اسپانباند در صنعت ساختمان از کاربردهای مختلفی برخوردار است که  در این مقاله سومریا بلاگ به آنها خواهیم پرداخت. همانطور که در مقالات قبل گفته شد اسپان باند یکی از انواع منسوجات نبافته است که به واسطه قیمت، تنوع رنگی و ویژگیهای منحصر به فرد آن توانسته است سهم بزرگی از مصارف صنایع مختلف را بدست آورد.

صنعت ساختمان نیز یکی از مواردی است که در چند سال گذشته برای پارچه های اسپانباند بازار مصرف و کاربردهای وسیعی در خود ایجاد کرده است.

اسپانباند نقش بسیار مهمی را در ساختمان‌های مسکونی و صنعتی ایفا می‌کند که از جمله مهمترین مصارف اسپان باند در صنعت ساختمان میتوان به استفاده در ایزوگام و پوششهای پشت بام، پی ساختمان، سطوح داخلی و خارجی ساختمان‌ها. اشاره کرد.

 اسپان باند از یک طرف به دلیل وزن اندک و مقاوم زیادی که به نسبت وزن خود دارد و از طرف دیگر قابلیت تنفس پذیری و سازگاری آن  با مواد ساختمانی و همچنین خواص یکسان آنها در جهات مختلف نظر متخصصین صنعت ساختمان را به خود جذب کرده است.

ویژگی های مهم دیگر نظیر حفظ قابلیت انعطاف پذیری در درجه‌ حرارت‌های مختلف و همچنین مقاومت در برابر تخریب و تجزیه از دیگر مزایای پر اهمیت اسپان باند در صنعت ساختمان به شمار می آیند.

همه این موارد باعث آن شده که میزان مصرف اسپانباند در صنعت ساختمان روز به روز رو به افزایش یابد.

 یکی از مثال های این افزایش مصرف استفاده از اسپانباند به جای کاغذهای قیر اندود در تولید ایزوگام ساختمانی است.

همچنین امروزه در بسیاری از کشور ها برای محافظت از ساختمان های نیمه کاره به جای گونی های پلاستیکی و نخی رایج از پارچه های اسپان باند استفاده مینمایند. لازم به ذکر است که به دلیل قابلیت چاپ پذیری بالای پارچه های اسپانباند، با اینکار علاوه بر کاهش هزینه و ایجاد منظره ای زیباتر، یک فضای تبلیغاتی موثر برای پیمانکاران و شرکتهای ساختمانی ایجاد میگردد.

در تصویر زیر کاربردهای اسپان باند در مصارف مختلف را مشاهده مینمایید:

اسپان باند در صنعت ساختمان